Domek Drewniany Letniskowy

Czy domki drewniane sprawdzają się wyłącznie jako letniskowe? O czym należy pamiętać chcąc cieszyć się konstrukcją z tego wyjątkowego surowca przez cały rok?

Większość decydując się na drewniany domek wybiera jedynie opcję letniskową, gdyż obawiają się, że projekt całoroczny i tak nie sprosta mrozom i jednocześnie wiele stracą dogrzewając konstrukcję zimą. Jak się jednak okazuje nic bardziej mylnego. Drewniane domki całoroczne są rewelacyjną alternatywą dla letniskowych. Przy prawidłowym wykonaniu termoizolacji, można cieszyć się przyjemną temperaturą o każdej porze roku.

Podstawową różnicą, między drewnianym domkiem letniskowym, a całorocznym jest obecność w przypadku drugiej wersji, podwójnych ścian. Umożliwiają one łatwe i dyskretne umieszczenie izolacji. Najlepszą metodą ocieplenia jest ułożenie płyt z wełny mineralnej, a następnie zakrycie ich folią wiatroizolacyjną. Metoda ta nazywana jest lekką suchą, dlatego sprawdza się w przy każdym rodzaju domku z drewna. Decydując się na drewniany domek całoroczny warto również pamiętać o wyborze balików o większych wymiarach, gdyż już sam surowiec stanowi rewelacyjny termoizolator. Świetnym do tego przykładem są tzw. domy górskie. Wykonanych z grubego bala okrągłego projektów, charakterystycznych dla południowej Polski, nie trzeba nawet ocieplać.

Ciekawą cechą drewnianych domków letniskowych jest zdolność szybkiego nagrzewania wnętrza. Ciepło w drewnianych domkach jest przyjemniejsze niż w przypadku standardowych murowanych konstrukcji. Jak się okazuje drewniane domki rewelacyjnie sprawdzają się nie tylko jako letniskowe, ale także jako miejsca przebywania przez cały rok. Nie ma podstaw, by obawiać się o problemy z ogrzewaniem, gdyż może być ono tańsze i łatwiejsze niż myślisz!